Laboratorium sieciowe Salumanusa

There are no translations available.

Dydaktyczne laboratorium sieciowe Salumanusa otwarto w środę 14 listopada br. na Politechnice Krakowskiej. Dzięki współpracy uczelni i firmy Salumanus Sp. z o.o., polskiego dystrybutora rozwiązań teleinformatycznych, studenci PK będą praktycznie poznawać nowoczesne technologie przesyłania danych.

Więcej informacji na stronie głównej Politechniki Krakowskiej

 

Pracownia systemów CAD

There are no translations available.

Pracownia Systemów CAD (sala 52 (3.7.1)) należy do Katedry Systemów Informatycznych i Modelowania Komputerowego i przeznaczona przede wszystkim do nauki systemów CAD/CAE oraz programowania obiektowego i API systemów CAD. W pracowni tej prowadzone są również zajęcia z symulacji komputerowej oraz szeroko rozumianego oprogramowania inżynierskiego. Pracownia wyposażona jest w 20 stanowisk komputerowych CAD, komputer dla prowadzącego, dwa projektora multimedialne oraz serwer plików. Pomieszczenie jest klimatyzowane z możliwością dogrzewania przy niskich temperaturach otoczenia. 371_sw1_200

 

Read more: Pracownia systemów CAD

   

Pracownia programowania systemów mobilnych

There are no translations available.

Pracownia    programowania systemów mobilnych

Pracownia Programowania Systemów Mobilnych (sala 3.6) należy do Katedry Systemów Informatycznych i Modelowania Komputerowego i przeznaczona do nauki programowania urządzeń mobilnych. Składa się 12 stanowisk komputerowych z urządzeniami typu PDA i Smartphone. Na stanowiskach zainstalowane są również emulatory telefonów z systemem Android.

Read more: Pracownia programowania systemów mobilnych

   

Pracownia sieci komputerowych i systemów operacyjnych

There are no translations available.

Pracownia sieci komputerowych i systemów operacyjnych jest główną salą dydaktyczną Labratorium Technologii Sieciowych. Realizowane są tutaj zajęcia dydaktyczne dla studentów kierunku "Informatyka" z zakresu nowoczesnych wielousługowych sieci komputerowych opartych na topologii Ethernet/IP, sieci bezprzewodowych 802.11a/b/g/n, systemów operacyjnych serwerów sieciowych (Linux, MS Windows Server) oraz administracji i bezpieczeństwa systemów komputerowych i sieciowych. Pracownia jest certyfikowanym centrum szkoleniowym japońskiej firmy Allied Telesis.

Laboratorium Sieci   Komputerowych i Systemów Operacyjnych

Read more: Pracownia sieci komputerowych i systemów operacyjnych

   

Pracownia mikrokontrolerów i sterowników przemysłowych

There are no translations available.

M-91(od prawej),   Vision260 (od lewej)

Pracownia podlega jednostce Laboratorium Technologii Sieciowych i tworzy z nią integralną całość uzupełniając zakres badań o obszar sieci przemysłowych jak również sterowania i automatyki za pomocą przemysłowych jednostek sterujących.

Read more: Pracownia mikrokontrolerów i sterowników przemysłowych

   

Laboratorium baz danych

There are no translations available.

Laboratorium baz danych zapewnia obsługę zajęć dydaktycznych w zakresie projektowania, programowania optymalizacji i administracji baz danych.

Wyposażane jest w 18 stanowisk komputerowych zbudowanych z serwerów 8-rdzeniowymi procesorami AMD Opteron. Do zajęć dydaktycznych wykorzystywane jest w pełni komercyjne (!) oprogramowanie Oracle 10g, dzięki temu studenci, za pomocą klienta mogą łączyć serwerem baz danych z dowolnego miejsca na świecie i zdalnie wykonywać powierzone zadania.

Read more: Laboratorium baz danych